GRUP EĞİTİMİ VE ATÖLYE PROGRAMLARI

Grup programları ve atölye çalışmalarımız özel eğitime gereksinim duyan çocukların, bireysel eğitimde kazandığı davranışları içselleştirmesi ve bu davranışları hayatının bir parçası olarak görmesi amaçlanmaktadır. Beraber hareket etme, ekip çalışması ve sosyalleşme açısından oldukça önemli olan grup eğitimi çalışmaları, oyun ve etkinliklerle zenginleştirilip çocuğun ilgi ve motivasyonunu en üst seviyeye çıkarmaktadır

Yapılan çalışmalar bir konuya odaklanma, motor kontrolü geliştirme, enerji sağlama, rahatlama ve eğlenme yoluyla bireylerin yeniden kendine güvenini kazandırır ve sosyal ilişkilerini geliştirir.

Grup ve Atölye programlara öğrenci dağılımı, çocukların gelişim ihtiyaçları, eğitimsel performans ve düzeyleri ile her bir öğrencinin grup dinamiğinden yararlanabilmesi dikkate alınarak hazırlanır.

Merkezde uygulanan Grup ve Atölye çalışmlarımızda, el sanatları,resim,kil-seramik,mozaik taş,bitki yetiştiriciliği ,spor, müzik, oyun etkinlikleri ve sosyal çalışmalar (iç ve dış mekan gezileri, çizgi film gösterimleri, doğum günü kutlamaları vb.) yürütülmektedir.